Poštovani građani,
ovim putem obavještavamo vas o trenutnom stanju na odlagalištu Wellington.
Požar na odlagalištu stavljen je pod kontrolu, no izdimljavanje je i dalje prisutno u većoj mjeri. Vatrogasci su i dalje na terenu te su organizirane smjene kako bi se osiguralo dežurstvo i nadzor 24 sata dnevno.
Zbog pojačanog izdimljavanja preporučuje se građanima da se ne približavaju području odlagališta. Također, do nove obavijesti zabranjeno je građanima donošenje otpada na odlagalište Wellington.
Danas u 16:00 sati održan je sastanak Stožera civilne zaštite kako bi sve relevantne službe i institucije bile uključene, informirane i uskladile daljnje postupanje.
Obaviješten je i Nastavni Zavod za javno zdravstvo te Državni inspektorat – Sektor zaštite okoliša, a u ponedjeljak se očekuje dolazak inspektorice koja će pregledati odlagalište i dati daljnje upute vezane uz sanaciju.
O svim novim informacijama pravovremeno ćemo obavještavati javnost.
Načelnici Stožera civilne zaštite Grada Visa i Grada Komiže
Hrvoje Mratinić i Ivica Vitaljić
